A Kubuk küldetése a modern társasjátékok népszerűsítése. A Skubi projekt révén most az iskola falai közé is bevisszük a játékokat, hogy a diákok már egészen kis kortól megszerethessék a társasjátékokat, és megtapasztalják azok közösségépítő és fejlesztő erejét.
-
Modern társasjátékok
-
Játékmesterek
-
Diákok
-
Átfogó fejlődés
A Skubi, a Kubuk iskolai projektje, előkészítőtől 12. osztályos korosztályig terjed havonta egy, egyórás társasjátékos foglalkozást kínál, összesen 9 alkalommal. Minden foglalkozást 2-3 tapasztalt játékmester vezet, egy gondosan felépített, egymásra épülő és fokozatosan nehezedő tanterv alapján.
Meggyőződésünk, hogy a társasjátékok által fejleszthető készségek és képességek nemcsak az iskolában, hanem felnőtt korukban is jelentős hasznot nyújtanak majd a diákoknak.
Milyen előnyökkel jár a társasjátékóra?
-
Mindennapi készségek, képességek
Gondoljunk csak az olyan egészen egyszerűnek tűnő dolgokra, mint kivárni a sorunkat, vagy közös erővel megoldani valamit, illetve a siker és a kudarc kezelésére.
-
Osztályközösség-építés
A játékosok véletlenszerű elosztása arra készteti a gyerekeket, hogy olyan társaikkal is kapcsolatot teremtsenek, akikkel a mindennapokban kevesebbet kommunikálnak.
-
Önismeret
A játék során gyakran találkoznak olyan helyzetekkel, ahol önértékelésük és önkontrolljuk próbára lesz téve, így jobban megismerhetik saját személyiségüket és működési mintáikat.
-
Koncentráció, kitartás, türelem
A játék során folyamatosan figyelni kell a játékmenetre, ami javítja a koncentrációs képességet. Emellett a játékok gyakran hosszú távú stratégiát és türelmet igényelnek, a győzelemhez gyakran kitartásra és alapos tervezésre van szükség.
-
Minőségi idő a családban is
A társasjátékóra élményei után otthon is inkább választják ezt a tevékenységet, ami erősíti a családi kapcsolatokat és csökkenti a képernyő előtt töltött időt. A közös játék lehetőséget ad arra is, hogy a szülők jobban megértsék gyermekeik érzelmi állapotait és fejlődését.
-
Szociális készségek
A társasjátékok elősegítik a verbális és nonverbális kommunikáció, valamint a kreatív gondolkodás fejlődését. Lehetőséget adnak a gyerekeknek a történetmesélés, vita és ötletelés gyakorlására, ami hozzájárul a szociális készségek és az önkifejezés fejlődéséhez.
-
Kreativitás
A játékszabályok olyan keretet adnak, amelyen belül a játékosok saját kreativitásukat alkalmazva juthatnak el a célig.
-
Logikai és stratégiai gondolkodás
A játék folyamán megtanulják előre látni a lépéseik következményeit, és hatékonyan kihasználni a rendelkezésükre álló erőforrásokat.
-
Empátia, tolerancia
A társasjátékozás kiválóan fejleszti az empátiát, mert a játékok gyakran olyan helyzetek elé állítják a résztvevőket, ahol együtt kell működniük, meg kell érteniük a másik fél döntéseit és érzelmeit, és megtanulják ezt tiszteletben is tartani.
A 9 alkalom
Conținut care poate fi restrâns
1. Alapvető készségfejlesztő játékok – bevezető játékok
Fókusz és cél:
Ebben a kategóriában a társasjátékozás alapvető szabályainak elsajátítása a cél. Segítenek megérteni, hogyan működnek a társasjátékok, például hogyan kell követni a játékszabályokat, hogyan kell kivárni a sorunkat, hogyan kell használni különböző játékelemeket, és hogyan kell a játék során tiszteletben tartani a többi résztvevőt. A játékmenet során a gyerekek gyakorolják a szabálykövetést, a türelmet és a figyelmet.
Életre való felkészítés:
A fent felsorolt készségek elsajátítása alapvető fontosságú a társas helyzetekben való részvételhez, a szabályok és a struktúra megértéséhez, valamint a türelem és az együttműködés fejlesztéséhez. Mindezek segítenek a gyerekeknek az iskolai környezetben, majd később munkahelyeken és minden olyan helyzetben, ahol fontos a szabályok betartása és a másokkal való együttműködés. Az ilyen készségek különösen hasznosak az olyan szakmákban, ahol a csapatmunka, a fegyelem és a strukturált gondolkodás elengedhetetlen, például oktatói, adminisztratív vagy bármilyen más, szabálykövetést igénylő munkakörben.
2. Finommotorikát fejlesztő játékok (ügyességi játékok)
Fókusz és cél:
Az ügyességi játékok célja a fizikai készségek, például a mozgáskoordináció, gyorsaság és reakcióidő fejlesztése. A test és az agy összehangolását, valamint a kézügyességet fejlesztik.
Életre való felkészítés:
Ezek a készségek fontosak az olyan szakmákban, ahol gyors reakcióidőre és jó szem-kéz koordinációra van szükség, például sportolók, pilóták vagy sebészek esetében. Emellett fejlesztik a kitartást és a testtudatosságot, amelyek hasznosak lehetnek bármilyen fizikai aktivitást igénylő munkában.
3. Memóriafejlesztő játékok
Fókusz és cél:
Ezek a játékok a rövid és a hosszú távú memória fejlesztésére szolgálnak. A gyerekek gyakorolják az információk megjegyzését és visszaidézését, mindez segít a kognitív kapacitásuk növelésében.
Életre való felkészítés:
A jó memória elengedhetetlen az iskolai tanuláshoz és a későbbi szakmákban, például orvosként, ügyvédként vagy kutatóként, ahol fontos az információk pontos megjegyzése és felidézése.
4. Mintafelismerést és térlátást fejlesztő játékok (absztrakt játékok)
Fókusz és cél:
A mintafelismerést és térlátást fejlesztő játékok segítenek a gyerekeknek megérteni és észrevenni az összefüggéseket, valamint a térbeli elrendezéseket. Fejlesztik a vizuális észlelést és a logikai gondolkodást.
Életre való felkészítés:
Ezek a készségek alapvetőek a műszaki és mérnöki szakmákban, valamint a dizájn és építészet területén. Emellett segítenek a kreatív problémamegoldásban és a háromdimenziós gondolkodásban, ami számos területen előnyös lehet.
5. Csapatmunkát és együttműködést fejlesztő játékok (kooperatív játékok)
Fókusz és cél:
A kooperatív játékok a csapatmunka és az együttműködés fontosságát hangsúlyozzák. A játékosok megtanulják, hogyan dolgozzanak együtt másokkal, hogyan osztozzanak a feladatokon, és hogyan kommunikáljanak hatékonyan közös céljaik elérése érdekében.
Életre való felkészítés:
Az együttműködési készség minden munkahelyen nélkülözhetetlen, különösen olyan területeken, mint a projektmenedzsment, a csapatmunka és az oktatás. Ezen kívül fejleszti a konfliktuskezelést és a csoportos problémamegoldást.
6. Kommunikációt és kreativitást fejlesztő játékok (partijátékok)
Fókusz és cél:
Ezek a játékok a verbális és a nonverbális kommunikáció, valamint a kreatív gondolkodás fejlesztésére szolgálnak. A gyerekek gyakorolják a történetmesélést, a vitát és az ötletelést, amelyek segítenek a szociális készségek és az önkifejezés fejlesztésében.
Életre való felkészítés:
A jó kommunikáció és kreativitás elengedhetetlen az olyan szakmákban, mint az írás, marketing, tanítás és színjátszás. Emellett ezek a készségek segítenek az innovációban és az új megoldások kidolgozásában.
7. Emberismeretet és érzelmi intelligenciát fejlesztő játékok (blöffölős, parti- és szerepjátékok)
Fókusz és cél:
Az érzelmi intelligenciát fejlesztő játékok segítenek megérteni és kezelni saját érzelmeinket, valamint empátiát fejleszteni mások iránt. Az ilyen játékok az önismeret, az önszabályozás, az együttérzés és a társas készségek fejlesztésére irányulnak.
Életre való felkészítés:
Az érzelmi intelligencia kulcsfontosságú a vezetői szerepekben, valamint az olyan szakmákban, mint a pszichológia, a szociális munka vagy az emberi erőforrások kezelése. Az érzelmi intelligencia segít a stresszkezelésben és a jó munkahelyi kapcsolatok kialakításában
8. Problémamegoldást és stratégiai gondolkodást fejlesztő játékok (stratégiai játékok)
Fókusz és cél:
A stratégiai játékok célja a tervezés, a problémamegoldás és a hosszú távú gondolkodás fejlesztése. A gyerekek megtanulják előre látni a lépéseik következményeit, és hatékonyan használni a rendelkezésükre álló erőforrásokat.
Életre való felkészítés:
A stratégiai gondolkodás elengedhetetlen az olyan szakmákban, mint a vállalatvezetés, a katonai pályák vagy a pénzügyi elemzés. Emellett segít a mindennapi döntéshozatalban és céljaink elérésében.
9. Meglepetés alkalom
🤷♀️
Árazás
Az alábbi árak egy alkalomra vonatkoznak egy diák részére.
🏙️ Csíkszereda és környéke: 15 RON
🌇 Székelyudvarhely és környéke: 15 RON
🏢 Kolozsvár és környéke: 20 RON
❓ Egyedi alkalom: megegyezés alapján
Jelentkezz a programra!
Várjuk jelentkezésedet, ha pedagógusként dolgozol. Ha meg nem, akkor küldd el egy ilyen személynek! 😉
Kérdésed van?
☎️ 0745 003 698 - Rákossy Ágnes
📧 kubuk.info@gmail.com